Azt már tudjuk, hogy miért kell sokszor a csökkent állcsontmennyiséget pótolni,
és hogy milyen technikák vannak erre.
Na de, milyen anyagokkal történhet a csont pótlása?
4 fő csoportját különböztetjük meg:
1. autogén vagy saját csont, melyet általában a csípőtájékról, az állcsont egyéb területeiről vagy a koponyából nyerünk. Ez a technika nagyobb mennyiségű csont pótlását teszi lehetővé, melyre főleg kiterjedt csontpusztulásnál vagy balesetben elvesztett csont helyreállításánál van szükség.
2. allogén, más emberből származó csont
3. xenogén, azaz állati eredetű csontpótlók
4. alloplasztikus anyagok, melyeket szintetikusan állítanak elő
Legtöbbször alloplasztikus illetve autogén csontpótló anyagokat használunk. Utóbbi alkalmas nagy defektusok pótlására, előbbivel inkább a kisebb mennyiségű hiányokat vagyunk képesek helyreállítani.
A megfelelő sterilitásban és szakértelemmel elvégzett csontpótló műtétekkel nagyon szép eredményeket lehet elérni.
Az új csont a beavatkozás után kb 2-3 hónappal válik alkalmassá implantátumok befogadására, majd újabb gyógyulási idő elteltével a fogpótlás hordására.
Rendelőnkben a legkorszerűbb anyagokkal és nemzetközileg elfogadott, tudományosan megalapozott sebészi technikákkal végezzük csontpótlásos és implantációs beavatkozásainkat.
A csontpótló anyagokról általában
mplatz2013-07-24T11:15:40+02:00Kategóriák: Fogbeültetés-szájsebészet|Címkék: csont pótlása, csontpótló anyag, implantációs beavatkozás|
Ajánlott bejegyzések
-
Miért van szükséges a varratszedés? Nem szívódik fel az anyag magától? Miben különbözik a felszívódó varrat és a műtéti fonal, miért jobb az egyik a másiknál?
Miért van szükséges a varratszedés? Nem szívódik fel az anyag magától? Miben különbözik a felszívódó varrat és a műtéti fonal, miért jobb az egyik a másiknál?